قوانین سایت

" توافق نامه استفاده از پلتفرم "

۱ ) طرفین : سایت 101bitcom.com که من بعد پلتفرم نامیده میشود از یک طرف و شخص حقیقی و مشتری و عضو سایت که از این به بعد کاربر نامیده می شود از طرف دیگر.
۲ ) موضوع فعالیت : خرید و فروش و معامله ارزهای دیجیتال یا رمز ارز طبق مقررات و قوانین جمهوری اسلامی ایران و طبق مقررات حاکم بر بازار ارزهای دیجیتال.
۳ ) مورد معاملات: ارزهای دیجتال همانند بیت کوین، اتریوم ، ریپل ، کاردانو و غیره میباشد که در کیف پولهای مخصوص و ایمن متعلق به پلتفرم نگهداری میشود .
۴ ) مسئولیت درستی و اعتبار مدارک و مستنداتی که از سوی کاربر به سایت معرفی و ارائه شده است بر عهده شخص کاربر است .
۵) لزوم عضویت در سایت برای انجام معامله در پلتفرم 101bitcom.com : لزوما" ، مشتریان بایستی ابتدا در پلتفرم عضویت پیدا بکنند ؛ به همین منظور در ابتدا نیازمند احراز هویت هستند ؛ احراز هویت برای جلوگیری از فعالیت های غیر مجاز و برای حفظ امنیت مشتریان و خود پلتفرم میباشد . بدون احراز هویت و عضویت در سایت امکان خرید و فروش و معامله وجود نخواهد داشت ؛ مراحل احراز هویت و عضویت در سایت به صورت مجزا در قسمت مربوطه ارائه شده است .
۶ ) برای جلوگیری از هرگونه استفاده غیر مجاز از پلتفرم ، در ابتدای کار و برای احراز هویت، ارایه مشخصات فردی و ایمیل و تلفن همراه و ادرس محل سکونت از متقاضی ، خواسته میشود . همچنین تصویر کارت شناسایی متقاضی به همراه عکس سلفی وی بایستی در محل مربوطه بارگذاری شود تا امکان احراز هویت اشخاص حقیقی برای پلتفرم فراهم گردد . بدیهی است پلتفرم با جدیت تمام حافظ حریم خصوصی و اطلاعات تمامی کاربران خواهد بود .
۷ ) کارشناسان و کارکنان پلتفرم به دقت و با رعایت اصول مربوطه ، اقدام به بررسی مدارک ارایه شده از سوی متقاضی مینمایند . چنانچه مدارک و مشخصات مورد تایید قرار گیرد ، طبق برنامه تعیین شده ، عضویت متقاضی تایید و محقق خواهد شد . چنانچه شبهه ای در مدارک و مشخصات ارایه شده از سوی متقاضی عضویت، برای پلتفرم بوجود آید ، امکان عضویت تا رفع شبهه و تایید صحت مدارک و مشخصات متقاضی ، وجود نخواهد داشت ‌.
۸ ) کاربران بایستی مقررات و دستورالعمل استفاده از پلتفرم را مطالعه نموده و با قبول تمامی مفاد و مندرجات آن ، قبول قطعی خود را با انتخاب و تایید گزینه "قبول دارم" ، اعلام نمایند.
۹ ) صرفا اشخاص حقیقی حق عضویت در پلتفرم را دارند. شخص حقیقی باید بالای ۱۸ سال تمام شمسی با اهلیت کامل باشد که طبق مدارک هویتی ارائه شده از سوی کاربر این موضوع احراز خواهد شد .
۱۰ ) مسئولیت تمامی معاملات بر عهده خود کاربران می باشد و پلتفرم هیچگونه مسئولیتی در قبال خسارت‌ها و یا ضررهای ادعایی وارد شده بر هیچ کدام از مشتریان نخواهد داشت زیرا تشخیص انجام معامله و نوع و چگونگی و میزان آن بر عهده شخص کاربر می باشد . پلتفرم در این زمینه هیچ گونه دخالت و مسئولیتی نخواهد داشت .
۱۱ ) چنانچه در اثر فعالیت های مشکوک یا غیرمجاز کاربر ، تشخیص داده شود که عضویت کاربر مخل امور پلتفرم میباشد ، پلتفرم می‌تواند به صورت یکطرفه و بدون اعلام و بدون نیاز به قبولی و پذیرش کاربر ، عضویت او را به صورت موقت یا به صورت دائمی لغو نماید.
۱۲ ) چنانچه در اثر اشتباهات حسابداری یا نرم افزاری ، وجوه یا ارزهای دیجیتالی به حساب کاربر یا سایر اشخاص مرتبط با کاربر واریز شود این حق برای پلتفرم وجود دارد که راسا و به صورت اتوماتیک و بدون نیاز به اعلام قبلی به کاربر و یا کسب اجازه یا رضایت او اقدام به رفع اشتباه نماید و حساب‌ها را هر آنچه که باید باشد اصلاح نماید . این حق ضمن پذیرش این توافقنامه از سوی کاربر به پلتفرم داده میشود .
۱۳ ) کلیه حقوق فکری و معنوی و مالی و مادی برای مالکین پلتفرم میباشد و هیچ یک از کاربران هیچگونه سهم یا حصه یا شراکتی در آن نداشته و نخواهند داشت . بدیهی است هیچگونه ادعایی در این زمینه مسموع نخواهد بود.
۱۴ ) چنانچه به واسطه مشکلات ناشی از خرابی شبکه اینترنت محلی یا کشوری ، دسترسی به پلتفرم قطع شود ، هیچ گونه مسئولیتی متوجه پلتفرم نخواهد بود . پلتفرم هیچگونه مسئولیتی در قبال افزایش یا کاهش و نوسانات قیمت ارزهای دیجیتال در اثنای قطعی اینترنت و از دسترس خارج شدن پلتفرم ، نخواهد داشت. همچنین در صورت بروز حملات سایبری و یا سرقت الکترونیکی و یا هک کردن کیف پول و یا انسداد شبکه و یا توقیف سایت و یا به هر علت دیگر ، استفاده کاربران از پلتفرم امکان پذیر نباشد ، هیچ گونه ادعای خسارتی از سوی کاربران مسموع نبوده و پلتفرم هیچگونه مسئولیتی در این زمینه نخواهد داشت . کاربران به صورت قطعی و غیر قابل برگشت اعلام قبولی نمودند که هیچ حقی در این زمینه نداشته و چنانچه به هر دلیل دعوایی در این خصوص مطرح شود ، بدون ادعای مطالبه هیچگونه خسارت و یا جریمه ای ، دعوا را خاتمه دهند . بدیهی است تمامی اقدامات لازم و متعارف برای ایمنی و مراقبت از سرمایه و دارایی و ارز های دیجیتال کاربران از سوی پلتفرم با حساسیت و جدیت کامل صورت خواهد پذیرفت.
۱۵ ) هیچکدام از کاربران حق ندارد حساب کاربری خود را به دیگری انتقال دهد. حساب کاربری اشخاص صرفاً برای همان شخص ثبت نام کننده و احراز هویت شده ، وجود خواهد داشت . مسئولیت استفاده غیر مجاز از حساب کاربری بر عهده شخص کاربر می باشد.
۱۶ ) کاربر بایستی در هنگام ثبت نام در پلتفرم، حساب بانکی شخص خود را به پلتفرم اعلام نماید ، جهت واریز پول کاربربه آن حساب ؛ بدیهی است تا وقتی حسابی از سوی کاربر به پلتفرم اعلام نشده باشد و مورد تایید قرار نگرفته باشد، امکان انتقال پول وجود نخواهد داشت . ضمناً انتقال پول صرفاً به همان حساب بانکی اعلامی کاربر صورت خواهد گرفت و به هیچ یک از حسابهای اشخاص ثالث ، هیچ مبلغی انتقال داده نخواهد شد . همچنین هیچ شخص ثالثی به غیر از شخص صاحب حساب که عضویت او در پلتفرم به تایید نهایی رسیده است، حق واریز وجه به حساب های معرفی شده پلتفرم را ندارد . در صورت اطلاع از این نوع واریزی ها ، بدون احتساب مبالغ واریزی در کیف پول کاربر ، مبلغ واریزی نزد پلتفرم بلوکه خواهد شد که پس از اعلام به کاربر ، به شخص واریز کننده عودت داده شود . این عملیات مستلزم صرف وقت تا ۷۲ ساعت میباشد .
۱۷ ) کمیسیون ها و هزینه های انتقال پول و ارز دیجیتال طبق جدول موجود در پلتفرم می باشد . کاربر با عضویت در پلتفرم تمامی کمیسیون ها و هزینه های مربوطه را مورد مطالعه قرار داده و اعلام قطعی قبولی نموده است .‌ به همین منظور ، کاربر اختیار و رضایت کامل به پلتفرم میدهد که همزمان با تحقق معامله و عملیات خریدو فروش و انتقال پول و ارز دیجیتال ، کمیسیون و هزینه های متعلقه، از حساب کاربر کسر گردد .
۱۸ ) با توجه به ماهیت وجودی ارزهای دیجیتال که مبتنی بر کد های رمزنگاری شده در فضای غیر قابل دسترس بلاکچین هستند ، امکان برگشت از معاملات و انتقالات صورت گرفته ، غیر ممکن می باشد . هیچگونه ادعای خسارت یا هر گونه ادعای دیگری از سوی کاربران با این ادعا که مقصد یا آدرس یا کیف پول یا میزان پول یا ارز دیجیتال اشتباهی بوده است ، پذیرفته نخواهد بود . مسئولیت تام و تمام این موضوع بر عهده شخص کاربر می باشد .
۱۹ ) مالیات‌های وارد بر درآمد ناشی از فعالیت در این پلتفرم ، طبق قوانین جاری مملکتی بر عهده شخص کاربر میباشد.
۲۰ ) مسئولیت حفظ کدهای امنیتی و رمز عبور و نام کاربری و تمامی امور مربوط به حساب کاربری بر عهده شخص کاربر است و پلتفرم هیچ گونه مسئولیتی در قبال افشای این موارد و کدها و رمز های امنیتی نخواهد داشت . با توجه به اینکه رمز عبور برای ورود به پلتفرم توسط خود کاربر و بصورت شخصی و محرمانه انتخاب میشود ، پلتفرم بر این باور است که پس از نوشتن رمز عبور و ورود به پلتفرم ، شخص وارد شونده ، خود کاربر اصلی و احراز هویت شده است . هیچ ادعایی غیر از این از کاربر پذیرفته نخواهد شد و با توجه به ارسال کدهای یکبار مصرف از طریق پیامک و ایمیل برای تایید انتقال پول و ارز دیجیتال ، کلیه دستورات انتقال پول و ارز دیجیتال طبق سفارش شخص وارد شده به پلتفرم، صورت خواهد گرفت ؛ بدیهی است که وظیفه محفوظ نگه داشتن رمز عبور و همچنین دستگاههای موبایل و سایر دستگاه های رایانه ای مورد استفاده ، بر عهده شخص کاربر است . تمامی انتقالات سفارش شده که به صورت روتین و طبق دستور العمل استفاده از پلتفرم صورت میگیرد، با توجه به تایید کدهای امنیتی پیامکی و ایمیلی ارسالی ، به حساب شخص کاربر شناسایی شده پلتفرم منظور میگردد و هیچ ادعای خلاف آن مسموع نخواهد بود.
۲۱ ) کاربر تحت هیچ عنوان حق استفاده از ربات و یا تروجان و ویروس و نرم افزارهای مضر به پلتفرم را نخواهد داشت . چنانچه به این گونه موارد اقدام نماید ، حسب الامر ممکن است منجر به لغو موقت یا دائمی عضویت او شود . بدیهی است که خسارت‌های وارده از سوی پلتفرم از کاربر مطالبه خواهد شد و تا تسویه حساب کامل و تعیین تکلیف نهایی و قطعی قضیه ، کل دارایی او اعم از پول و ارز دیجیتال، در پلتفرم بلوکه خواهد شد .
۲۲ ) موکدا اعلام می شود که هیچ کدام از کاربران حق فسخ معاملات و انتقالات صورت گرفته را ندارد و پس از تایید معامله یا تایید خرید و فروش یا تایید انتقال از سوی کاربر ، دیگر تحت هیچ عنوان آن عملیات صورت داده شده ، قابلیت برگشت نخواهد داشت . هیچگونه ادعایی در این زمینه از سوی کاربر مسموع نخواهد بود .
۲۳ ) پلتفرم هیچگونه مسئولیتی درقبال تغییر قیمت‌های ارزهای دیجیتال ندارد . قیمت های ارز های دیجیتال به صورت لحظه‌ای میباشد و تابع مقررات حاکم بر بازار و اصول عرضه و تقاضا است . پلتفرم هیچگونه دخل و تصرفی در این زمینه ندارد و قیمت ها بر اساس پیشنهادات خریداران و فروشندگان بارگذاری خواهد شد.
۲۴ ) پلتفرم حق تغییر دستورالعمل و کمیسیون ها و هزینه ها و مقررات استفاده از آنرا خواهد داشت . این موضوع به اطلاع کلیه کاربران خواهد رسید .
۲۵ ) موکدا اعلام می‌شود که پلتفرم صرفاً تسهیل کننده و ارتباط دهنده میان مشتریان و کاربران است. طبیعی است هیچگونه دخل و تصرفی از سوی پلتفرم برای ارزش گذاری ارزهای دیجیتال وجود نداشته و کاربران با تشخیص و رضایت کامل خویش اقدام به انجام معاملات مینمایند. دارایی کاربران و فعالین پلتفرم تضمین شده است و بصورت سیستماتیک کلیه واریزی های کاربران به حسابهای بانکی یا ادرس های ارزهای دیجیتال ، مورد تایید و انعکاس در حساب کاربری مشتریان قرار خواهد گرفت.
۲۶ ) هزینه ها و کمیسیون ها جزء لاینفک این پلتفرم است . کمیسیون معاملات به هر دو طرف معامله یعنی هم از پیشنهاد دهنده ( میکر ) و هم از قبول کننده پیشنهاد ( تیکر ) طبق جداول مربوطه، تعلق میگیرد . کاربر بدون استثناء تمامی مواد مندرج در جداول مربوطه را قبول نموده و با تایید این توافق نامه، اعلام رضایت قطعی و کامل مینماید که هزینه ها و کمیسیون ها به صورت اتوماتیک از حساب وی کسر شود . بدون نیاز به اعلام قبلی یا کسب رضایت یا اجازه کاربر .
۲۷ ) فعالیت در این پلتفرم تحت قوانین و مقررات حاکم در کشور ایران است . هیچگونه فعالیت غیرمجاز و مخالف با قوانین و مقررات در این پلتفرم صورت نخواهد پذیرفت .
۲۸ ) پلتفرم ضمن اعلام رعایت حریم خصوصی کاربران، این تکلیف را خواهد داشت که همانند کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی، تابع مقررات و قوانین باشد . بدیهی است در صورت اعلام مراجع قضایی یا امنیتی یا پلیس ، اطلاعات و سابقه معاملات کاربران در اختیار مراجع قانونی ذیصلاح قرار خواهد گرفت.
۲۹) کاربر بایستی قبل از تایید گزینه تایید تقاضای عضویت ، این توافقنامه و جداول هزینه ها و کمیسیون ها را به دقت کافی مطالعه نماید . بدیهی است پس از تایید تقاضای عضویت، شخص متقاضی به تمامی مقررات و موضوعات و عناوین و هزینه ها و کمیسیون ها و تمامی آنچه که در پلتفرم میگذرد ، آگاه فرض خواهد شد و هیچگونه ادعای جهل به هیچ کدام از موضوعات و عناوین و عملیات انجام شدنی پلتفرم از وی پذیرفته و مسموع نخواهد بود. تایید گزینه قبولی عضویت در پلتفرم ، به منزله قبولی این توافق نامه است .
۳۰ ) تمامی متقاضیان عضویت در این پلتفرم و کسانی که عضویت آنها تایید شده و اقدام به انجام معامله خرید یا فروش ارزهای دیجیتال میکنند، نسبت به دنیای ارزهای دیجیتال و مقررات و کنش ها و واکنش ها و ماهیت ارزهای دیجیتال و نحوه انجام معاملات و انتقال ارزهای دیجیتال و هزینه ها و ساختار کیف پولها و آدرسها و تفاوت شبکه های انتقال و لزوم دقت بسیار برای انتقال ارزهای دیجیتال و ریسک این بازار و تمامی آنچه که دانستن آنها برای ورود در این عرصه و انجام معاملات ضروری است ، عالم و آگاه فرض میشوند . از آنجایی که امکان کنسل کردن انتقالات ارزهای دیجیتال در شبکه بلاکچین وجود ندارد ، پس از انجام معامله خرید یا فروش ارزهای دیجیتال در پلتفرم ، تحت هیچ شرایطی امکان فسخ معامله و برگشت به حالت قبل از معامله وجود ندارد و فرض بر این است که تمامی کاربران از این وضعیت اطلاع کامل دارند. بدیهی است ریسک معاملات برعهده شخص کاربر است که با مدیریت دارایی و بررسی و مقایسه قیمتها تصمیم به انجام معامله میگیرد. تمامی سود و ضرر ناشی از معاملات صرفا برای شخص کاربر معامله کننده است . پلتفرم در سود و ضرر حاصله هیچ نصیب و مسئولیتی ندارد و صرفا کمیسیون معاملات صورت گرفته طبق جداول موجود در پلتفرم از دارایی کاربران و معامله کنندگان کسر خواهد شد ‌. درامد پلتفرم ناشی از همین کمیسیونهای معاملات است و کاربران و مشتریان و فعالین در این پلتفرم ، به این موضوع آگاه فرض میشوند و با عضویت در پلتفرم و فعالیت و ادامه فعالیت رضایت کامل خویش را برای پرداخت کمیسیون معاملات به شرح جداول موجود در پلتفرم اعلام می نمایند. بدیهی است کمیسیون معاملات بصورت اتوماتیک و بودن نیاز به کسب اذن یا اجازه یا موافقت قبلی کاربران ، توسط سیستم محاسبه و همزمان با تحقق معامله ، از حساب کاربران کسر میگردد. با در نظر داشتن محاسبه کمیسیونها توسط ماشین حساب های موجود در پلتفرم و عدم دخالت نیروی انسانی در این زمینه ‌و عدم امکان خطای انسانی ، با فرض صحت محاسبه ، پلتفرم از اعلام مبالغ کسر شده بابت هر یک از معاملات به کاربران ، معاف است .
۳۱ ) کلیه دارایی های کاربران اعم از پول نقد یا ارز دیجیتال، مورد تضمین پلتفرم است . کاربران این حق را دارند که طبق مقررات اعلام شده در پلتفرم و برابر اعتبار ثبت شده در حساب کاربری آنان، دستور برداشت پول یا ارز دیجیتال را به پلتفرم بدهند. سفارش و دستور برداشت کاربران ، از سوی پلتفرم بررسی و پس از تایید اعتبار کاربران ، طبق دستور ثبت شده آنان، به حساب ها و آدرسهای اعلامی ، منظور خواهد شد . پروسه برداشت پول و ارز دیجیتال ممکن است زمانبر باشد. مدت تقریبی اجرای دستور برداشت کاربران، در صفحه‌ مقررات پلتفرم اعلام شده است . همچنین خاطرنشان میشود عملیات تایید واریزی های کاربران به حسابهای بانکی یا ادرس های ارزهای دیجیتال متعلق به پلتفرم، ممکن است زمانبر باشد . پس از بررسی و تایید واریزی های کاربران، معادل مقدار پول و ارز دیجیتال واریزشده ، در دارایی حساب کاربران منعکس میگردد که پس از آن ، کاربر میتواند طبق آخرین اعتبار خود اقدام به انجام معاملات خرید و فروش یا برداشت نماید .
۳۲ ) تمامی اشخاصی که تحت عنوان کاربر در این پلتفرم عضویت و فعالیت دارند، مادامی که عضویت آنها برقرار باشد و اقدام به ترک عضویت نکرده باشند ، موظف به رعایت قوانین جاری کشور و مقررات تعیین شده در این توافق نامه هستند . فرض بر این است که تمامی کاربران ، کلیه جداول و چارتها و کمیسونها و هزینه ها و دستورالعمل های موجود در پلتفرم را از ابتدا قبول داشته و در ادامه نیز با ادامه عضویت و فعالیت خویش، کلیه اصلاحات بعدی در عناوین و موضوعات مذکور را نیز قبول نموده اند. اصلاحات و مطالب ارایه شده در صفحات مختلف پلتفرم ، به منزله اطلاع رسانی و خاطر نشان کردن موضوع به کاربران است . هیچ ادعای جهل به موضوع یا جهل به قوانین و دستورالعمل ها و مقررات و مواد مندرج در این توافق نامه از سوی کاربران مسموع نخواهد بود.
۳۳ ) کاربر صراحتا اعلام مینماید در کمال صحت و سلامت جسم و فکر و با اراده کامل و با رضایت قلبی و بدون هیچگونه اکراه یا اجبار ، تمامی موارد مندرج در این توافق نامه را خوانده و فهمیده و قبول نموده است و رضایت خویش را با تایید گزینه مربوطه، اعلام مینماید. بدیهی است حقوق و تکالیف و مسئولیت کاربر پس از عضویت در پلتفرم، دقیقا مطابق با این توافق نامه خواهد بود. تمامی جداول و چارتها و نحوه عملکرد و دستورالعمل های استفاده از پلتفرم که در صفحات مختلف پلتفرم ارایه و بارگذاری شده است ، جزء لاینفک این توافق نامه می باشد .