سوالات متداول

سوالات عمومی

ارز دیجیتال (Cryptocurrency) شکل خاصی از پول دیجیتال است که بر پایه علم رمزنگاری ایجاد شده است. بیشتر ارزهای دیجیتال برای بهره‌ مند شدن از ویژگی‌های اساسی مانند غیرمتمرکز بودن، شفافیت و تغییرناپذیر بودن از بلاک چین استفاده می‌کنند.

اولین ارز دیجیتال بیت کوین است که در سال ۲۰۰۹ ایجاد شد و اکنون پادشاه دنیای ارزهای دیجیتال است. ماهیت غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال به این معنی است که هیچ نهاد، گروه یا سازمانی آن‌ها را کنترل نمی‌کند.

کریپتوکارنسی‌ها را می‌توان به صورت مستقیم و بدون دخالت هرگونه واسطه‌ای در اینترنت به شخص دیگری ارسال کرد. یعنی برای ارسال ارزهای دیجیتال به یکدیگر نیازی به افتتاح حساب بانکی، استفاده از خدمات بانک‌ها یا هر سازمان واسطه‌ دیگری نخواهید داشت.

بیت کوین ( bitcoin) ، یکی از انواع کریپتو کارنسی ها ( cryptocurrency ) یا همان ارزهای دیجیتال بوده که به صورت غیر متمرکز در بستر شبکه بلاک چین فعالیت می‌کند. این ارز با محاسبات بسیار پیچیده ریاضی به صورت رمزهای دیجیتالی به دست می‌آید و همین امر باعث شده تا ارزش پولی داشته باشد. برای استخراج این رمز ارزها از دستگاه‌های ویژه ای استفاده می‌شود که از مصرف برق بسیار بالایی برخوردار بوده و از این روی خیلی از کشورها تولید آنها را به صرفه نمی‌دانند.

پس از افتتاح حساب در سایت 101بیت کام ، احراز هویت و تأیید حساب، کاربران محترم می توانند با استفاده از شماره حساب و شماره کارت و به زودی درگاه بانکی اقدام به شارژ حساب ریالی خود نمایند. پس از شارژ حساب، بلافاصله با استفاده از سیستم سفارش گذاری می توانند درخواست خرید ارز دیجیتال مورد نیاز خود را با قیمت و حجم دلخواه در سایت ثبت نموده و در صورت وجود فروشنده، سفارش خود را تکمیل نمایند. پس از تکمیل خرید، کیف پول مربوط به ارز دیجیتال خریداری شده به صورت اتوماتیک شارژ خواهد شد. سپس، امکان درخواست برداشت ارز دیجیتال از کیف پول اختصاصی هر کاربر میسر خواهد بود.

بر اساس قوانین موجود در بازارهای مالی دنیا و نیز حمایت از قوانین مرتبط با پولشویی احراز هویت مشتریان به سبب جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی الزامی است. موارد محدودی در این زمینه برای شروع به کار با سایت 101بیت کام در نظر گرفته شده است.

اطلاعات و ارتباطات سایت

همکاران ما در واحد پشتیبانی از 8:00صبح تا 12 شب پاسخگوی شما هستند. در صورت بروز هر گونه مشکل یا داشتن سوال، با همکاران پشتیبان ما از طریق تیکت ارتباط برقرار کنید .

با توجه به اینکه قوانین مدونی برای خرید و فروش رمز ارز ها در کشور وجود ندارد ، فعلا نماد اعتماد الکترونیکی به هیچ سایت خرید و فروش رمز ارزی اعطا نمی گردد ، پلتفرم 101 بیتکام به مشتریان خود اطمینان می دهد به محض ایجاد چنین امکانی در قوانین کشوری نسبت به اخذ نماد اعتماد الکترونیک اقدام خواهد کرد .

ثبت نام و احراز هویت

ابتدا به بخش عضویت مراجعه میکنیم و پنج مرحله ثبت نام را طی میکنیم که به شرح زیر می باشد :

1 _ اطلاعات کاربری شامل : ( نام و نام خانوادگی ، شماره ملی ، تاریخ تولد < به ترتیب سال، ماه و روز بدون فاصله و خط تیره وارد شود : مثال = 1369 سپس 02 سپس 12 وارد شود > و در آخر آدرس وارد شود .

2_ اطلاعات کاربری شامل :( رمز عبور و سوال امنیتی )

توجه 1: اگر با عبارت ( کلمه عبورباید قویتر باشد) روبرو شدید زبان کیبورد را به لاتین تغییر دهید .

توجه 2 : کلمه عبور باید لاتین وحداقل شامل 8 حرف به صورت ترکیبی از حروف کوچک و بزرگ و عدد باشد.

3_اطلاعات کاربری : شماره موبایل (متعلق و به نام شخص ثبت نام شونده ) ایمیل (شخصی و متعلق به شخص ثبت نام شونده)

تدکر : ایمیل ارسالی ممکن است در پوشه SPAM میل باکس شما باشد .

عکس ارسالی ( از خود و کارت ملی در یک قاب عکس گرفته و ارسال نمایید) حداکثر 5 مگابایت و با فرمت IPG یا JPEG

4_اطلاعات کاربری : اطلاعات مربوط به شماره کارت ،شماره شبا ،شماره حساب همگی مربوط به یک حساب بانکی باشد.

5_ اطلاعات کاربری : توافقنامه استفاده از پلتفرم ( ابتدا کلیه بند های توافقنامه را با دقت خوانده سپس در انتها کلیک باکس توافقنامه پلتفرم را خوانده ام و پذیرفته ام را بزنید ) و در صورت داشتن کد معرف آن را وارد نمایید ، در انتها دکمه عضویت را زده و منتظر تایید ادمین سامانه شوید .

اطلاعات کاربری شامل : ( نام و نام خانوادگی ، شماره ملی ، تاریخ تولد < به ترتیب سال، ماه و روز بدون فاصله و خط تیره وارد شود : مثال = 1369 سپس 02 سپس 12 وارد شود > و در آخر آدرس وارد شود .

توجه 1: اگر با عبارت ( کلمه عبورباید قویتر باشد) روبرو شدید زبان کیبورد را به لاتین تغییر دهید .

توجه 2 : کلمه عبور باید لاتین وحداقل شامل 8 حرف به صورت ترکیبی از حروف کوچک و بزرگ و عدد باشد.

اطلاعات کاربری : شماره موبایل (متعلق و به نام شخص ثبت نام شونده ) ایمیل (شخصی و متعلق به شخص ثبت نام شونده)

تدکر : ایمیل ارسالی ممکن است در پوشه SPAM میل باکس شما باشد .

عکس ارسالی ( از خود و کارت ملی در یک قاب عکس گرفته و ارسال نمایید) حداکثر 5 مگابایت و با فرمت IPG یا JPEG

بله. دقت شود اطلاعات مربوط به شماره کارت ،شماره شبا ،شماره حساب حتما باید متعلق به شما و متصل به یک حساب بانکی یکسان باشد و شماره کارت ،شماره شبا ،شماره حساب بدون فاصله و خط تیره وارد نمایید.

اطلاعات کاربری : توافقنامه استفاده از پلتفرم ( ابتدا کلیه بند های توافقنامه را با دقت خوانده سپس در انتها کلیک باکس توافقنامه پلتفرم را خوانده ام و پذیرفته ام را بزنید ) و در صورت داشتن کد معرف آن را وارد نمایید ، در انتها دکمه عضویت را زده و منتظر تایید ادمین سامانه شوید .

توجه : با وارد کردن کد معرف، پاداشی برای شخص متقاضی عضویت و شخص معرفی کننده طبق جداول موجود در سامانه تعلق خواهد گرفت .

امنیت حساب کاربری

درصورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک به جعل و یا سوءاستفاده حتما موارد را ازطریق تیکت پشتیبانی به کارشناسان 101بیت کام اطلاع دهید تا با شخص خاطی مطابق با مواضع قانونی برخورد شود.

برای عوض کردن مشخصات کاربری خود، باید به بخش داشبورد مراجعه کنید و اطلاعات خود را تغییر دهید .

در صورت فراموش کردن رمز ورود خود کافیست تا با استفاده ازکلیک بر روی گزینه کلمه عبوررا فراموش کرده ام . شماره موبایل خود را وارد کرده و کد ارسالی به موبایل را در بخش مربوطه وارد کرده و تایید کنید سپس ایمیل خود را وارد کنید و کد ارسالی به ایمیل را در بخش مربوطه وارد نمایید و در نهایت رمز عبور جدید را وارد کنید .

سوالات مالی ( واریز و برداشت )

راه های واریز :

الف _ ازطریق مراجعه به بانک

ب _ از طریق کارت به کارت و استفاده از اپلیکیشن های همراه بانک

IR910170000000114483064003 شماره شبا

0114483064003 شماره حساب

6037997599296713 شماره حساب

حساب بانک ملی به نام شرکت توشه اندوزان ثروت و فناوری

• تذکر : در قسمت بابت عبارت تادیه دیون نوشته شود .

سپس فیش یا رسید خود را در فرم اعلام واریز نوشته و آپلود کنید .

در منوی پایین صفحه روی گزینه کیف پول کلیک کرده سپس به قسمت موجودی پول و ارز وارد شده سپس روی تومان کلیک کرده ، در صفحه باز شده گزینه برداشت را بزنید وشماره شبا ی خود را انتخاب نمایید و مبلغ مورد نظر خودرا به تومان بزنید .

با مراجعه به بخش کیف پول در پایین صفحه کاربری وکلیک بر روی گزینه موجودی پول و ارز و کلیک بر روی ارز مورد نظر و انتخاب گزینه واریز، آدرس کیف پول مربوط به هر ارز را مشاهده کنید .

به عنوان مثال برای ارز تتر : در صفحه واریز برداشت کیف پول روی ارز تتر کلیک کرده و وارد صفحه شوید سپس گزینه واریز را انتخاب میکنیم ، اکنون شما در پنجره مشخصات حساب هستید و میتوانید از زبانه موجود شبکه انتقال مورد نظر را انتخاب کنید و آدرس را کپی نمایید . و بعد از انتقال ارز مورد نظر از مبدا فرم اعلام واریز را به شرح زیر کامل کنید .

+به فرم اعلام واریز تتر که در سمت چپ پنجره مشخصات حساب است رفته و مشخصات تتر ارسالی خود را وارد نمایید . که شامل : آدرس کیف پول ارسال کننده ، تاریخ پرداخت ، مقدار کریپتو است که باید اطلاعات هر باکس را به طور کامل وارد نمایید .

*نکته : شبکه ترون همان trc20 و شبکه اتریوم همان erc20 است .

با مراجعه به بخش کیف پول در پایین صفحه کاربری وکلیک بر روی گزینه موجودی پول و ارز و کلیک بر روی ارز مورد نظر و انتخاب گزینه برداشت، آدرس مقصد و مقدار کریپتو را وارد نمایید .

به عنوان مثال برای ارز تتر : در صفحه واریز برداشت کیف پول روی ارز تتر کلیک کرده و وارد صفحه شوید سپس گزینه برداشت را انتخاب میکنیم و آدرس مقصد و مقدار تتر را وارد نمایید و گزینه تایید برداشت را بزنید .

سپس کلمه عبور خود را وارد کرده و تایید کنید ، در صفحه بعد روی گزینه ارسال کد کلیک کرده و کد 5 رقمی ارسالی به ایمیل را در باکس موجود وارد نمایید و ارسال برداشت را بزنید .

*نکته : شبکه ترون همان trc20 و شبکه اتریوم همان erc20 است .

*نکته : برای ارز هایی مانند اتوم ، ریپل ، استلار و .... اگر در کیف پول مقصد دارای تگ هستند ، تگ آن را در (Destination Tag) قید نمایید و اگر تگ ندارد در باکس (Destination Tag) کلمه ندارد را قید نمایید .

برای واریز پول به حسابهای پلتفرم ، محدودیتی وجود ندارد ، همچنین انتقال ارز دیجیتال به ادرس های اعلامی پلتفرم نیز هیچگونه محدودیتی ندارد ‌.

اما برداشت پول و انتقال ارز دیجیتال از پلتفرم ، دارای محدودیت می باشد .

برای آگاهی از شرایط واریز و برداشت ، محدودیت و مقررات آن به صفحه شرایط واریز و برداشت موجود در منوی سمت راست ( که با کلیک بر روی سه خط افقی بالا صفحه ) مشاهده می گردد ، مراجعه کنید .

حداقل مبلغ خرید یا فروش ارزهای دیجیتال ، یک میلیون ریال است .

برای آگاهی ازمقررات خرید و فروش در پلتفرم ، به صفحه شرایط واریز و برداشت موجود در منوی سمت راست ( که با کلیک بر روی سه خط افقی بالا صفحه ) مشاهده می گردد ، مراجعه کنید .

انتقال پول تا مبلغ ۱ میلیون تومان معادل ۳۰۰۰ تومان.
از ۱ میلیون تومان تا ۱۰ میلیون تومان، هر انتقال معادل ۴۰۰۰ تومان.
.
.
....
برای آگاهی از شرایط هزینه برداشت پول ، به صفحه شرایط واریز و برداشت موجود در منوی سمت راست ( که با کلیک بر روی سه خط افقی بالا صفحه ) مشاهده می گردد ، مراجعه کنید .

درخواست‌ها‌ی برداشت پول از حساب کاربری کلیه بانک ها ، طبق مقررات جاری سیستم بانکی کشوراست .

برای آگاهی از شرایط و نحوه اجرای دستورات برداشت پول از سایت ، به صفحه شرایط واریز و برداشت موجود در منوی سمت راست ( که با کلیک بر روی سه خط افقی بالا صفحه ) مشاهده می گردد ، مراجعه کنید .

برای آگاهی ازهزینه های شبکه به جهت انتقال کریپتو، به صفحه شرایط واریز و برداشت موجود در منوی سمت راست ( که با کلیک بر روی سه خط افقی بالا صفحه ) مشاهده می گردد ، مراجعه کنید .

+ ادمین بپرسد : آیا فرم اعلام واریز را پر کرده اید ؟

_ کاربر : خیر

+ ادمین : با مراجعه به بخش کیف پول در پایین صفحه کاربری وکلیک بر روی گزینه موجودی پول و ارز و کلیک بر روی ارز مورد نظر و انتخاب گزینه واریز، آدرس کیف پول مربوط به هر ارز را مشاهده کنید .

به عنوان مثال برای ارز تتر : در صفحه واریز برداشت کیف پول روی ارز تتر کلیک کرده و وارد صفحه شوید سپس گزینه واریز را انتخاب میکنیم ، اکنون شما در پنجره مشخصات حساب هستید و میتوانید از زبانه موجود شبکه انتقال مورد نظر را انتخاب کنید و آدرس را کپی نمایید . و بعد از انتقال ارز مورد نظر از مبدا فرم اعلام واریز را به شرح زیر کامل کنید .

+به فرم اعلام واریز تتر که در سمت چپ پنجره مشخصات حساب است رفته و مشخصات تتر ارسالی خود را وارد نمایید . که شامل : آدرس کیف پول ارسال کننده ، تاریخ پرداخت ، مقدار کریپتو است که باید اطلاعات هر باکس را به طور کامل وارد نمایید .

برای پیگیری تراکنش یا هر مساله مربوط به حساب کاربری، حتما از طریق تیکت پشتیبانی اقدام نمایید.، تیکت پشتیبانی در پایین صفحه سمت چپ تصویر قرار دارد.

تومان _ بیت کوین _ لایت کوین _ بیتکوین کش _اتریوم _ریپل_ تتر _ استلار _ دوج ‌کوین _ ترون _کاردانو_ بایننس کوین _ چین لینک _ یونی سواپ _ اتوم _ ایاس _ نئو _ آوه _ تزوس _ اتریوم کلاسیک _ زیرو ایکس _ ویوز_ بات _ ماتیک _ بانکور_ هولو _ بیتورنت _ سنتتیکس _انجین کوین _ چیلیز_ لتو _ کامپاند _ وینک _ شیبا 101بیت کام برای رفاه حال کاربران در تلاش است تا بتواند تعداد ارز ها و کیف پول‌های خود را افزایش دهد، تا کاربران عزیز به راحتی گستره معاملات بالا و ایمنی بیشتری داشته باشند .

با مراجعه به بخش کیف پول در پایین صفحه کاربری وکلیک بر روی گزینه موجودی پول و ارز و کلیک بر روی ارز مورد نظر و انتخاب گزینه واریز، آدرس کیف پول مربوط به هر ارز را مشاهده کنید .

مراحل زیر را به ترتیب شماره انجام دهید :

1_ کیف پول 2 _ موجودی پول و ارز 3 _ انتخاب ارز مورد نظر

وضعیت برداشت شما در یکی از سه حالت زیر تعریف شده است :

مرحله اول : بررسی : ثبت درخواست برداشت توسط کاربر و تأیید آن توسط کد ارسالی به ایمیل

مرحله دوم : پردازش : پردازش درخواست توسط سیستم

مرحله سوم : انجام شده : انجام درخواست برداشت توسط سیستم و تأیید آن

برای بررسی واریزی های پول و کریپتو به حساب ها و آدرس های معرفی شده در پلتفرم و در ادامه شارژ کیف پول کاربران هیچ هزینه ای وجود نخواهد داشت ( هزینه های مربوط به انتقال پول و کریپتو به پلتفرم حاضر متناسب با هزینه های سیستم بانکی مبدا یا شبکه های انتقال بلاکچین مبدا بر عهده کاربر بوده و ارتباطی با پلتفرم 101bitcom ندارد )

کیف پول ریالی کاربران پس از نشستن پول در حساب معرفی شده پلتفرم ، شارژ خواهد شد . ممکن است از زمان حواله پول تا نشستن پول به حساب پلتفرم ، چندین ساعت زمان صرف شود که به سیستم بانکی کشور بستگی خواهد داشت .

تالار معاملات

برای معاملات تا سقف ۱۰ میلیون تومان در ۳۰ روز گذشته

میکر ۲۵ صدم درصد

تیکر ۳۰ صدم درصد

.........

برای آگاهی از وضعیت کمیسیون در پلتفرم ، به صفحه شرایط واریز و برداشت موجود در منوی سمت راست ( که با کلیک بر روی سه خط افقی بالا صفحه ) مشاهده می گردد ، مراجعه کنید .

احتمالا بخشی از سفارش شما انجام شده لطفا به صفحه معاملات باز مراجعه فرمایید و درصد انجام شده را چک کنید .

خرید بسته کمیسیون

کاربرانی که می خواهند خرید و فروش زیادی را در مدت یک ماه انجام دهند می توانند با خرید این بسته کمیسیون از تخفیف قابل ملاحظه ای برخوردار شوند .

بسته‌ی برنزی 50 درصد تخفیف کمیسیون ماهانه 500 هزار تومان
بسته‌ی نقره‌ای 60 درصد تخفیف کمیسیون ماهانه 700 هزار تومان
بسته‌ی برنزی 80 درصد تخفیف کمیسیون ماهانه 1 میلیون تومان

خیر ، در صورت تمایل به خرید بسته دیگر ، بسته قبلی کنسل می شود .

به علت پکیج بودن بسته امکان لغو آن وجود ندارد .

خیر ، به علت پکیج بودن بسته و محاسبه سیستماتیک امکان لغو خرید بسته کمیسیون و برگشت وجه پرداختی وجود ندارد .

از لحظه تایید درخواست خرید بسته مورد نظر فعال شده و به مدت 30 روز اعتبار خواهد داشت .

پلتفرم به صورت سیستماتیک این امکان را به کاربران می دهد که با مراجعه به صفحه خرید بسته تخفیف کمیسیون آن را با شرایط مورد نظر تمدید نماید ، بدیهی است پس از انقضای بسته ی فعلی بسته جدید فعال خواهد شد .

به صورت اتوماتیک پس از تایید در خواست کاربر از کیف پول ریالی وی کسر می شود ، بدیهی است باید به مقدار لازم موجودی در کیف پول ریالی موجود باشد .

کمیسیون هر کاربر طبق برنامه و توسط ماشین حساب پلتفرم و بر اساس حجم تراکنش های 30 روز گذشته محاسبه می شود که پس از انقضای مدت بسته به صورت عادی و بدون تخفیف اعمال شده قبلی ، کمیسیون معاملات کاربر محاسبه می شود .